Naujienos

2017.02.23. NASA rado net septynias Žemės dydžio planetas Vandenio žvaigždyne

NASA spaudos konferencijoje buvo paskelbta, jog „Spitzer“ teleskopu nustatyta, kad aplink žvaigždę, esančią už 40 šviesmečių nuo mūsų, sukasi net septynios Žemės dydžio planetos – trys iš jų yra gyvybei tinkamoje zonoje.
'Šis atradimas gali būti svarbus žingsnis į priekį ieškant nežemiškos gyvybei tinkamos aplinkos, vietos, kuri būtų tinkama gyvybei. Viena iš pagrindinių mokslo užduočių – atsakyti į klausimą 'Ar mes vieni?', o tokio planetų kiekio vienoje vietoje, gyvenamoje zonoje, atradimas – labai svarbus žingsnis siekiant šio tikslo', – sakė NASA Mokslinių misijų direktorato administratoriaus pavaduotojas Thomasas Zurbuchenas.


TRAPPIST

Žvaigždė yra santykinai netoli, 40 šviesmečių atstumu, Vandenio žvaigždyne. Pirmą kartą ją pastebėjo antžeminis teleskopas TRAPPIST (Transiting Planets and Planetesimals Small Telescope), esantis Čilėje – apie tai su juo dirbantys mokslininkai pranešė 2016 metų gegužės mėnesį. Juos labiausiai suintrigavo tai, kad prie šios žvaigždės jie pastebėjo iškart dvi egzoplanetas. Ta pačia kryptimi savo skvarbesnę akį nukreipęs orbitinis teleskopas „Spitzer“ be dviejų TRAPPIST teleskopu pastebėtų planetų rado dar penkias.

Egzoplanetos šiuo metu yra didžiausia mokslininkų viltis ieškant nežemiškos gyvybės formų Visatoje. Skelbta, kad ne vienoje jų jau rasta įvairių gyvybės formų pėdsakų, kai kurios planetos jų turi panašumų su Žeme. Įdomu tai, kad pastaruoju metu buvo rasta daug planetų arba panašių į Žemę, arba turinčių gyvybės formų pėdsakų. Skelbiant NASA pranešimą dalyvavo tokie mokslininkai kaip NASA Mokslo misijos direktorato asocijuotas administratorius Thomas Zurbuchenas, Belgijos Lježo universiteto astronomas Michaelis Gillonas, NASA Spitzerio mokslo centro vadovas Seanas Carey, Kosminio teleskopo mokslo instituto Baltimore astronomė Nikole Lewis ir Masačiusetso technologijos instituto planetų mokslo ir fizikos profesorė Sara Seager.


Paruošta pagal Nasa , Delfi ir 15min medžiagą.
 

Naujienų sąrašas

Krepšelis

Reklama

Orų prognozė

Saulė ir Mėnulis

Visos teisės saugomos. Skaitliukas veikia nuo 2009 m. kovo 10 d.

Hey.lt - Nemokamas lankytoju skaitliukas

UAB "IDD". Adresas: Konstitucijos pr. 12A-101 (Planetariumas), Vilnius, Lietuva. Tel. +370 5 233 9896. Susisiekite su mumis (info @ teleskopai.lt)